Ślubowanie klasy pierwszej

21 października 2020 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni p. Jolanty Mastalerz. Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym spotkali się z dwoma wróżkami: dobrą i złą. Bardzo szybko przekonali do siebie złą wróżkę, która zdecydowała się nie przeszkadzać w uroczystości. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza dokonała Radna Gminy Białaczów Pani Beata Wilk. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali medale, legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców i radnych naszej gminy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.