Moja Wymarzona Ekopracownia

Nasza szkoła została laureatem konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”.
W naszej szkole projekt będzie realizowany pod hasłem „W harmonii z przyrodą”

Do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przystąpiło 208 szkół i placówek z całego województwa łódzkiego, laureatami zostało tylko 149 placówek.  Z ramienia naszej szkoły projektem koordynują: dyrektor mgr Mariola Zalega i opiekun sali mgr Elżbieta Zając.
Realizacja projektu rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku i polega na gruntownym remoncie i modernizacji oraz wyposażeniu nowo powstającej pracowni ekologicznej. Nowoczesny sprzęt i różnorodne pomoce dydaktyczne uatrakcyjnią lekcje i pobudzą uczniów do twórczego myślenia. Ekopracownia będzie dostępna dla wszystkich uczniów klas, odbywać się tam będą oprócz lekcji, różnorodne konkursy, zajęcia pozalekcyjne, konferencje itp. zadania.
Całość projektu opiewa na kwotę 27.078,00 zł i jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.