Dzień dla Niepodległej

9 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczął apel, który był krótką lekcją historii Polski od czasów zaborów przez powstania do pamiętnego dnia zakończenia I wojny światowej. Punktem kulminacyjnym obchodów było odśpiewanie hymnu państwowego. Społeczność szkolna, rodzice uczniów oraz Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior – Wigor” w Miedznej Drewnianej odpowiedzieli na apel Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN, aby placówki oświatowe w kraju i za granicą włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11. 11 przed szkołą odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie wszyscy wzięli udział w marszu, przeszliśmy ulicami Miedznej Drewnianej manifestując przywiązanie do narodowych symboli. Po powrocie do szkoły odbyło się ogłoszenie wyników konkursów na kotylion i na najpiękniejszy różaniec.