Piątek, 2020-12-04

Imieniny: Barbary, Hieronima

Narodowe czytanie 2020

- Niech twoja korona

Przybierze blasku sadem sprawiedliwym.

Ona zaprawdę winna ogniem żywym

Być obrócona na węgiel piekielny.

Osądź ją…/ „ Balladyna”- akt V

– ten i inne fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego rozbrzmiewały w poniedziałek w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej. W dziewiątej odsłonie akcji Narodowego Czytania objętej patronatem pary prezydenckiej, wzięli udział uczniowie klas IV - VIII, nauczyciele i wychowawcy, którzy z chęcią włączyli się do tej wspaniałej akcji promującej kulturę i znajomość polskiej literatury.

Wybrane fragmenty dramatu czytali dyrektor szkoły p. Mariola Zalega, p. Beata Wilk – nauczyciel języka polskiego i wychowawczyni klasy V oraz uczniowie klas VII - VIII. Wśród czytających znalazła się również  p. Aneta Palkowska – nauczyciel bibliotekarz a zarazem wychowawczyni klasy III. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała p. Beata Wilk, od lat zaangażowana w akcję Narodowego Czytania.

Dziękujemy wszystkim naszym lektorom za uczestnictwo w tej pięknej akcji.