Recenzja grudnia ,,To nie Chicago"

Recenzja Patryka Piechny

Książkę, którą przeczytałem, wypożyczyłem w Bibliotece Publicznej w Opocznie. W jej wyborze  pomogła mi pani bibliotekarka. Książka ta nosi tytuł ,,To nie Chicago".  Autorką jest Kirsten Boie. Urodziła się w Hamburgu, studiowała niemiecki i angielski. Pisała książki dla dzieci i młodzieży. Tematem tej książki jest problem chłopca o imieniu Kerl, który rozpoczyna naukę w nowej szkole. Podczas pierwszych odwiedzin u kolegi  kradnie płytę należącą do jego starszej siostry. Sytuacje powtarzają się kilkakrotnie, aż w końcu kończą się interwencją policji. Książka ta nie  podobała mi się,  gdyż pojawiły się w niej wulgarne słowa i nieodpowiednie zachowanie bohatera, którego ja nie mogłem zrozumieć. W lekturze tej ukazana jest przemoc, jaką możemy spotkać w środowisku szkolnym i z jakimi problemami boryka się młodzież.

Nie polecam przeczytania tej książki moim rówieśnikom, ale raczej młodzieży starszej.