Recenzja kwietnia: ,,Przygody Trzech detektywów – Śmierć na wynos” oraz ,,Dokąd płyną obłoki”

,

,Przygody Trzech detektywów - Śmierć na wynos" - recenzja Patryka Piechny

Ostatnio czytałem książkę ,,Trzech detektywów - Tajemnica magicznego kręgu". Książka wzbudziła we mnie tak duże zainteresowanie, że bardzo szybko zdecydowałem się na przeczytanie kolejnej z 40 części tych przygód.

,,Przygody Trzech detektywów - Śmierć na wynos" zostały wydane przez wydawnictwo Siedmiogród, a  napisał je Alfred Hitchcock, znakomity reżyser, urodzony 19 sierpnia 1889 roku w Los Angeles. Bardzo polubiłem książki tego autora, gdyż  są interesujące i trzymają w napięciu. Czytam je więc z wielką przyjemnością i jestem przekonany, że to nie będzie ostatnia książka Hitchcocka, jaką przeczytam.

,,Przygody Trzech detektywów - Śmierć na wynos"  to historia trzech detektywów, którzy specjalizowali się w rozwiązywaniu tajemniczych zagadek. Tak jak w poprzednio przeczytanej części, tak i w tej, chcą rozwiązać tajemniczą zagadkę. Tym razem na własną rękę próbują wyjaśnić, kto planuje przyczynić się do ,,zagłady ludzkości" przez zatruwanie kurczaków w firmie Wielkiego Barneya. Po kilku tygodniach odkrywają, kto za tym stoi, jaki szkodliwy składnik dodają do kurczaków.

Bardzo polubiłem bohaterów tej książki, gdyż zawsze mimo tak wielu niebezpieczeństw, które napotykają, nie tracą chęci do dalszej pracy i pomocy innym.

,,Dokąd płyną obłoki" -recenzja Weroniki Gwadery

Książkę ,,Dokąd płyną obłoki" znalazłam w naszej szkolnej bibliotece. Wybrałam ją, ponieważ zaciekawił mnie jej tytuł. Została ona napisana przez Lubow Woronkową, radziecką pisarkę, autorkę licznych powieści historycznych oraz utworów dla dzieci i młodzieży.

,,Dokąd płyną obłoki" to opowiadanie o dziewczynce imieniem Aniska, nazywanej przez innych Zezulą. Miała ona małą wadę wzroku i dlatego  tak ją przezywano. Miała starszą siostrę Lizę i młodszego brata Mikołajka, z którym nieraz musiała zostawać. Pewnego dnia poznała dziewczynkę Swietłanę, która przyjechała do swojej babci. Swietłana różniła się od innych dziewcząt, nie przezywała Aniski, ani w żaden inny sposób jej nie dokuczała. Dziewczynki spędzały razem wiele czasu, spacerowały po lesie, bawiły się w różne zabawy, czasem się kłóciły, ale szybko się godziły. Rano Swietłana pracowała w polu, a potem szukała sójki, którą obiecała dać przyjaciółce. I dotrzymała słowa.

Według mnie  ,,Dokąd płyną obłoki" to fascynująca książka o problemach moich rówieśników, o przyjaźni, radosnych i smutnych sprawach. Kończy się jednak szczęśliwie. Polecam i zachęcam do jej przeczytania, bo naprawdę warto.