KOŁO MŁODYCH BADACZY PRZYRODY

Koło Młodych Badaczy Przyrody przy naszej szkole w Miedznej Drewnianej liczy 16 uczniów- 9 dziewcząt i 7 chłopców. Uczniowie w ciągu 50 godzin zajęć rozwijać będą swoje umiejętności przeprowadzania i dokumentowania obserwacji i eksperymentów przyrodniczych z użyciem materiałów i sprzętu laboratoryjno – obserwacyjnego. Zajęcia odbywać się będą zarówno w salach lekcyjnych jak i w plenerze. Bardzo pomocne w realizacji założonych celów będą pomoce naukowe , w które wzbogaciła się nasza pracownia przyrodnicza. Młodzi przyrodnicy wezmą też udział w wyjazdach edukacyjnych: warsztaty ekologiczne- „ Zielona Szkoła” oraz dwie wycieczki do Arboretum w Rogowie i Oczyszczalni Ścieków w Opocznie. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w międzyszkolnym konkursie  pt. „ Krajobrazy bliskie sercu”.