KOŁO MŁODYCH DZIENNIKARZY

Zajęcia Kółka Młodych Dziennikarzy będą się odbywały w okresie od lutego do grudnia 2011r. Uczestniczyć w nich będzie 11 uczniów (3 chłopców, 8 dziewczynek), którzy wykazali zainteresowanie działalnością dziennikarską i technologią komputerową. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem polskim, posługiwanie się technologią komputerową, poznanie technik medialnych. Zajęcia  dotyczyć będą zapoznania uczniów z gatunkami publicystycznymi oraz terminologią dziennikarską (stopka redakcyjna, logo, kolumna, korekta, autoryzacja itp.). Zadania uczniów to redagowanie na wybrany temat wypowiedzi dziennikarskiej (notatka prasowa, wywiad, sprawozdanie, głos w dyskusji, artykuł prasowy na temat bieżących wydarzeń). Dodatkowo uczniowie będą wykorzystywać w swej pracy aparat fotograficzny i dyktafon, zdobywać umiejętność posługiwania się faksem, drukowania i kopiowania oraz obróbki zdjęć za pomocą programu Paint Shop. Wywiady i sondy uliczne, przeprowadzane przez uczniów, służyć będą rozwijaniu otwartości i komunikatywności. Uczniowie, pracując w zespołach, będą się uczyć pracy zespołowej i odpowiedzialności za siebie i innych.

2011-12-01