ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI

W związku z realizacja projektu „Dobre podstawy – lepsze perspektywy” raz tygodniu będą się odbywać zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas IV-VI. Proces rekrutacji uczestników projektu przebiegał z uwzględnieniem zasad równych szans w odniesieniu do równości płci, dostępu do informacji i uczestnictwa w projekcie. Uwzględniono też sytuację materialną i społeczną dzieci. W zajęciach będzie uczestniczyć 18 uczniów.

Program przeznaczony jest dla uczniów, którzy mają wolniejsze tempo pracy niż rówieśnicy.

W czasie zajęć należy zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych możliwości dzieci w zakresie:

• Tempa pracy
  • Stopniowania trudności
  • Stosowanych metod nauczania
  • Wprowadzania różnorodnych środków dydaktycznych, pobudzających aktywność uczniów i uczących logicznego myślenia

Podczas zajęć dzieci należy angażować w ich przebieg oraz często nagradzać, co wzmocni motywację do uczenia się i stanie się okazją do odnoszenia drobnych sukcesów.