Jesteś tutaj: Start / Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

"Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą  i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu kim jesteśmy i kim możemy się stać..."

Urszula K.LeGuin

Nasza biblioteka znajduje się na parterze budynku. Zajmuje jedno pomieszczenie, w którym mieści się wypożyczalnia, czytelnia, cały księgozbiór oraz kącik multimedialny. Komputer z dostępem do Internetu daje czytelnikom możliwość  szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji.

Obecnie biblioteka posiada księgozbiór liczący 4700 woluminów. Jego zasadniczą cześć stanowi literatura piękna podzielona na następujące działy : powieści obyczajowe, przygodowe, przyrodnicze, historyczne,  fantastyczne, biografie, baśnie i legendy, bajeczki i wierszyki dla najmłodszych dzieci. Wśród zbiorów  znajduje się księgozbiór metodyczny dla nauczycieli  literatura popularnonaukowa.

Posiadamy również filmy na kasetach video, programy multimedialne i audiolektury (audiobooki). Księgozbiór jest na bieżąco uzupełniany .

Czytelnicy naszej biblioteki mają wolny dostęp do półek i mogą samodzielnie wybierać książki.

Praca biblioteki to przede wszystkim zaspokajanie potrzeb czytelniczych uczniów, kształcenie zdolności wyszukiwania, opracowania i korzystania z informacji, przygotowania uczniów do aktywnego korzystania z dóbr kultury, popularyzacja zbiorów i czytelnictwa w różnej formie.

Biblioteka organizuje konkursy, wystawy, spotkania literackie, przygotowuje gazetki poświęcone ważnym rocznicom literackim.

Popularyzacji czytelnictwa i zbiorów służą przeprowadzane raz w miesiącu spotkania czytelnicze z uczniami klasy ""0"

Przewidziana tematyka spotkań:

• Wrzesień-  "Spotkanie z Hałabałą" -55 rocznica śmierci Lucyny Krzemienieckiej
  • Październik - Krasnoludki są na świecie - 100 rocznica śmierci Marii Konopnickiej
  • Listopad- Pokochaj pluszowego misia- Swiatowy Dzień Pluszowego Misia
  • Grudzień- Mikołajowe bajeczki.
  • Styczeń - Kto wymyślił choinki?
  • Luty- Basnie na długie zimowe wieczory.
  • Marzec- Koci świat.
  • Kwiecień- Smocze opowieści
  • Maj - Psie smutki.
  • czerwiec- Imieniny slonia.

"Spotkanie z Hałabałą" -55 rocznica śmierci

Lucyny Krzemienieckiej