REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN  BIBLIOTEKI

1.     Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły a także rodzice.

2.     Każdy użytkownik biblioteki winien zapoznać się z regulaminem

i bezwzględnie go przestrzegać.

3.     Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism korzystać można:

-  wypożyczając je do domu (lektury szkolne, literatura piękna, książki

popularnonaukowe),

-  czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny,

czasopisma),

-  przeglądając w pracowniach przedmiotowych ( komplety przekazane

do dyspozycji nauczyciela).

4.     Wypożyczoną książkę można trzymać 2 tygodnie (po tym terminie należy książkę zwrócić lub przedłużyć wypożyczenie).

5.     Zbiory biblioteki są naszą wspólną wartością. Wypożyczone książki oraz inne materiały biblioteczne należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.

6.     Uczeń, który zgubi lub zniszczy książkę albo inne dokumenty ze zbiorów biblioteki, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję, o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej).

7.     Wszystkie wypożyczone książki muszą wrócić do biblioteki  przed końcem roku szkolnego.

8.     W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

9.     Do biblioteki nie przynosimy teczek, plecaków, okryć wierzchnich, jedzenia i napojów.

10. W bibliotece obowiązuje cisza.