ZALETY KSIĄŻKI

1.    Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo.

2.    Uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych.

3.    Książka pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni.

4.    Książka rozwija myślenie. Dostarcza nam pojęć myślowych i nowych idei, rozszerza naszą świadomość i nasz świat.

5.    Książka dostarcza nam wiedzy o innych krajach i kulturach,

• przyrodzie, technice, historii,
  • tym wszystkim, o czym chcielibyśmy się dowiedzieć się czegoś więcej.

6.    Książka dostarcza nam rozrywki i emocji. Może rozśmieszać lub zasmucić. Może pocieszać i wskazywać nowe możliwości.

7.    Książka może udowodnić, że często pytanie ma więcej niż jedną odpowiedź, że na problem da się spojrzeć z rożnych stron. Może podpowiedzieć inne sposoby rozwiązywania konfliktów niż przemoc.

8.    Książka pomaga nam zrozumieć siebie. Odkrycie, że są inni, którzy myślą jak my, że mamy prawo do własnych odczuć i reakcji, umacnia nasze poczucie własnej wartości.

9.    Książka jest naszym towarzyszem w samotności. Łatwo wziąć ją ze sobą i czytać gdziekolwiek. Z biblioteki można ją wypożyczać za darmo i nie trzeba podłączać jej do prądu.

10.   Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami.

11.    Książka może stawiać pytania, które angażują i pobudzają do dalszych przemyśleń.