Statystyki

  • Odwiedziny: 739102
  • Do końca roku: 27 dni
  • Do wakacji: 203 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. Henryka Sienkiewicza

Miedzna Drewniana 259

26-307 Białaczów

tel. 44-758-14-17

e-mail szkolamiedzna_xl@wp.pl

Kalendarium

Piątek, 2020-12-04

Imieniny: Barbary, Hieronima
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Dzień Pluszowego Misia

2020-11-30

W dniu 25 listopada przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, misiowe tańce. Historię święta przybliżyła maluchom     p. Aneta Palkowska – nauczyciel bibliotekarz  naszej szkoły. Dzieci dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, wykonały przepiękne prace plastyczne.

Obchody Dnia Pluszowego Misia uwieńczyło rozdanie biszkoptowych ,,Misiów Lubisiów’’. Był to dzień pełen uśmiechu, wspólnej zabawy i niezwykłych wrażeń.

Andrzejki

2020-11-30

27 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Maluchy z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Na zabawę przybyły również czarownice z czarami, wróżbami, tańcami by świętować zbliżające się Andrzejki. Czarownice na miotle przy pomocy rekwizytów prezentowały magiczne sztuczki i przepowiadały dzieciom przyszłość.

Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach przy skocznej muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy. Radości nie było końca. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

ZARZĄDZENIE NR 4 DYREKTORA SZKOŁY w MIEDZNEJ DREWNIANEJ z dnia 31.10.2020

2020-10-31

ZARZĄDZENIE NR 4

DYREKTORA SZKOŁY w MIEDZNEJ DREWNIANEJ z dnia 31.10.2020

w sprawie zawieszenia zajęć na terenie szkoły i wprowadzenia nauki zdalnej

w kl. I-III i oddziałach przedszkolnych

w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej

  

 

 Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1166, 1386), pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opocznie oraz zgody organu prowadzącego zarządza się, co następuje:

 

§ 1.

Ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną  w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej zawiesza się wszystkie zajęcia prowadzone na terenie szkoły w kl. I-III oraz oddziałach przedszkolnych w okresie od 2 -9listopada 2020r.

§ 2.

W okresie zawieszenia zajęcia będą odbywały się przy użyciu metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z Regulaminem organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej w okresie pracy zdalnej.

§ 3.

Pracownicy administracji i obsługi będą wykonywali pracę zgodnie z poleceniem Dyrektora.

§ 4.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 2 listopada 2020 r. i podlega ogłoszeniu w Księdze Zarządzeń.

 

 

                                                                                                                       mgr Mariola Zalega

Dyrektor SP Miedzna Drewniana

 

Ślubowanie klasy pierwszej

2020-10-23
Powiększ zdjęcie

21 października 2020 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni p. Jolanty Mastalerz. Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym spotkali się z dwoma wróżkami: dobrą i złą. Bardzo szybko przekonali do siebie złą wróżkę, która zdecydowała się nie przeszkadzać w uroczystości. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza dokonała Radna Gminy Białaczów Pani Beata Wilk. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali medale, legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców i radnych naszej gminy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Jan Paweł II

2020-10-23
Powiększ zdjęcie

Z okazji 42. rocznicy wyboru na papieża Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się krótki apel upamiętniający Jego osobę. Dzieci z zespołu Owczareczek, który działa w naszej szkole pod opieką p. Justyny Niewadzi, przygotowały utwory, które towarzyszyły Papieżowi podczas Jego Pontyfikatu. Uczniowie wykonali utwory „Do Wadowic wróć” i „Leć muzyczko”.  Anna Olszewska oraz Adam Kowalczyk z klasy VIII zaprezentowali wiersz, który przypomniał nam o tym, jak wyjątkowym człowiekiem był Jan Paweł II. Na koniec cała społeczność szkolna wspólnie wykonała ukochaną piosenkę naszego Papieża Św. Jana Pawła II pt. „Barka”.

https://www.youtube.com/watch?v=V72VXWS0Rg4

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

2020-10-18
Powiększ zdjęcie

15 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu uczniowie szkoły pragnęli złożyć podziękowania nauczycielom za trud włożony  w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VII i Samorząd Uczniowski przygotowali specjalną niespodziankę dla swoich pedagogów. Po złożonych życzeniach wykonali układ choreograficzny do piosenki „Rendez sous” oraz obdarowali nauczycieli symbolicznym kwiatkiem.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2020-10-14

Zaproszenie na spotkanie

2020-09-28

Zapraszamy mieszkańców Miedznej Drewnianej oraz rodziców dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej na spotkanie w sprawie sali gimnastycznej, które odbędzie sie 01.10.2020 r. o godz. 18.00 (czwartek). W spotkaniu bedzie uczestniczyła Pani Wojt Barbara Goworek oraz pracownik Urzędu Gminy. Prosimy o liczne przybycie!!!

Rada Rodziców