Statystyki

  • Odwiedziny: 739121
  • Do końca roku: 27 dni
  • Do wakacji: 203 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. Henryka Sienkiewicza

Miedzna Drewniana 259

26-307 Białaczów

tel. 44-758-14-17

e-mail szkolamiedzna_xl@wp.pl

Kalendarium

Piątek, 2020-12-04

Imieniny: Barbary, Hieronima
Jesteś tutaj: Start / AKTYWNA TABLICA

AKTYWNA TABLICA

  Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – "Aktywna tablica"


Harmonogram korzystania z tablicy interaktywnej

    19 lipca 2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – "Aktywna tablica". Program ten możliwił wielu szkołom pozyskanie nowoczesnego wyposażonia w postaci tablic interaktywnych, projektorów czy interaktywnych monitorów dotykowych.
    Informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Miedznej Drewnianej przystąpiła do Rządowego Programu Aktywna Tablica i w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 realizuje jego założenia w pracy z uczniami klas młodszych. Tym samym stworzona została możliwość prowadzenia innowacyjnych lekcji z wykorzystaniem e-podręczników i e-ćwiczeń oraz programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych. Ponadto stosowanie TIK stanowi wsparcie dla innowacyjnych metod pracy. Tablica interaktywna i zakupiony w ramach programu projektor ma za zadanie pomóc uczniom oraz nauczycielom w rozwijaniu umiejętności stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co umożliwia zapewnienie wysokiej jakości edukacji.
    W skład zespołu zadaniowego powołanego w ramach realizacji rządowego programu "Aktywna Tablica" wchodzą wychowawcy klas I-III oraz nauczyciele edukacji przedmiotowych (język angielski, edukacja plastyczna, religia).

Wejdź na nasze forum na portalu doskonaleniewsieci.pl:

A naipierw się zaloguj

B POTEM tu kliknij